“AKP VE İLERİSİ ? “

Ak parti üçüncü kez iktidar koltuğunda…326 Milletvekili ile birlikte…Türkiye genelinde sandıkların %100 açıldıktan sonra %50 ile iktidarda…
Peki;Şimdi ne olacak?


1)Yeni Anayasa (?)
Ak partinin seçimden önce dilinden hiç düşürmediği ve bir türlü “AÇIKAYAMADIĞI” anayasası…Neden açıklamadı acaba bu anayasa da bir çok görüşe göre”Kürt sorunu,iki dil,Özerklik”gibi maddeler yer alacak.

1.a)İki dil ne demek?
Türkiye Cumhuriyeti anayasasın da ilk 3 madde de yer alan “Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçe’dir…” maddesi kalkacak onun yerine maddeye bir de “Kürtçe”eklenecektir.

1.b)Özerklik Tartışması?
Kürt kökenli vatandaşlara doğu da bir özerklik verilecek ve kendi ülkelerini resmi olarak kuracaklardır.”MADDE 3: Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçe’dir.
Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı “İstiklal Marşı”dır. Başkenti Ankara’dır.”

2)Özgürlük ne olacak?
Özgürlük dediğimiz kavram yavaş yavaş soyutlaşacak.Herkesin telefonları dinlenecek,internette rahat rahat dolaşamıyacağız ve daha da önemlisi sınavımızı adil bir şekilde olamıyacağız.1 MİLYON 700 BİN ÖĞRENCİNİN EMEĞİNİ HİÇE SAYMAK KUL HAKKIDIR.eĞER BU PARTİNİN ADI “Adalet ve Kalkınma Partisi”ise adı gibi olacak.Şifre var diyen ÖSYM başkanına koruma vereceğine koltuğundan edecek.Bunların adı belli bunların adı “Allahtan Korkmayan Parti…”

3)DÜNYA’NIN EN ZENGİN 10 BAŞBAKANI ARASINDA!
Adama sorarlar;
-Bu ülke kaç milyon?
-73 Milyon…
-Dünya nüfus kalabalığına göre kaçıncı sıradayız?
-17.sırada…

73 Milyon nüfuslu bir ülkede sen nasıl olurda Dünyanın en zengi 3’üncü başbakanı olursun.Eğer bu kadar namuslu ve şerefli isen…
Ve…Adama’a sorarlar sen “ADAM MISIN?”diye…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s