“OSLO”

OSLO görüşmeleri sözde PKK’nın silah bırakması için yapılan görüşmedir.

Fakat bugüne kadar Osloda görüşülen konulardan biride;İsrail hükümeti ve Filistin hükümeti arasındaki savaşı bitirmekti.Bu antlaşma 1993 yılında kabul edildi.Ancak bu antlaşmaya uyulmadı ve savaş tekrardan başladı.

Başka bir Oslo görüşmeside Kolombiya hükümeti ve Kolombiyada silahlı saldırılar düzenleyen FARC terör örgütüdür.Bu görüşmelerdende sonuç alınamadı ve FARC örgütünden Raul Reyes öldürüldü.

Bizim ülkemizde Oslo görüşmeleri ise MİT ve PKK arasındadır.Bu görüşmeler daha yeni ortaya çıkıyor.Ama yaklaşık olarak bu görüşmelerin  3,4 yıldır olduğu ileri sürülüyor.Bu kadar yıldır süren bu görüşmelerden bir çözüm alınamadığı ortada…Peki bu görüşmelerin içeriği ne?Bunu devlet ve MİT sır gibi saklıyor.PKK silah bırakırız ama Öcalan hapisten çıkacak ve Kürtlere özerklik verilecek diyor.Bunu hiçbir Türk vatandaşı kabul etmez.Oslo görüşmelerinin içeriğinin bu olduğu tahmin ediliyor.

OSLO görüşmelerinin iki tarafı var 1.si Kamoyuna duyurulan kısmı 2.si perde arkasındaki gidişat.MİT OSLO da siyasilerle değil dağdaki teröristlerle masaya oturdu.Karşılarında yıllardır yakalamak istedikleri adamlar varken onları yakalamayıp onlarla görüştüler.

OSLO görüşmeleri halen yapılıyor.Son 4 yılda terör en üst seviyeye geldi.Artık saldırılar Doğu da değil Batıda da gerçekleştiriliyor.Ve son 4 yılda verilen şehit sayımız 3 haneli rakamlarda…Bu son 4 yılda hergün malesef şehit haberi duyuyoruz.Bi’ düşünün derim bu OSLO  görüşmelerinde neler konuşuluyor neden sır gibi saklanıyor görüşmelerin içeriği?

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s